PRODUKTY:
 • Tapety dekoracyjne
 • Psychologia kolorów

  Psychologia kolorów
   

  Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na ich psychikę mają kolory. Ważne jest abyśmy otaczali się kolorami, które korzystnie wpływają na naszą psychikę i najlepiej pasują do naszej osobowości, abyśmy byli zadowoleni i cieszyli się pełnią życia.

  Kolory w różny sposób oddziałują na człowieka, zależy to od jego wieku, płci, przeszłości w jakiej wzrastał. Pewne kolory lub grupy kolorów mają tendencję do wywoływania podobnych reakcji u wielu ludzi. Natomiast całkowicie inaczej reagujemy po użyciu odmiennych tonów i odcieni.

  Ciepłe kolory zawierające czerwienie, pomarańcze, żółcie kreują nastrój ciepła i podekscytowania, wpływają na kreatywność i ożywienie.
  Zimne kolory mają charakter pasywny, uspokajający, wprowadzają nastrój spokoju i wyciszenia. Zimne kolory zawierają fiolety i niebieskości.

  Zielony może być zarówno ciepłym jak i zimnym kolorem. Jeżeli na zieleń bardziej oddziałuje żółty, staje się ona ciepłym kolorem, zaś gdy oddziałuje na nią niebieski, zieleń skłania się ku kolorom zimnym.

  Wybierając kolor należy brać pod uwagę naświetlenie (efekt jasności lub ciemności ) pomieszczenia oraz walor koloru. Jaśniejsze kolory skłaniają do aktywności zaś ciemne, głębokie kolory do pasywności.

  A zatem poprzez użycie kolorów ciepłych lub zimnych możemy wpływać na ożywienie bądź wyciszenie naszego nastroju. Aby zagwarantować harmonię kolorów, wybieraj kolory w takim oświetleniu w jakim w rzeczywistości będą występowały w danym pomieszczeniu.

  Neutralne kolory są doskonałe, aby dodać pomieszczeniu stabilności i równowagi. Zawierają one tony białego, czarnego, szarości i kolory, które zawierają znaczną ilość szarego.

  projekt i wykonanie: Visual Media